Orienteeru mobiiliga!

MOBO ehk mobiiiorienteerumine on tänapäevane viis läbida orienteerumise püsiradu endale sobival ajal ja viisil. Rada võib läbida üksi või koos sõpradega endale sobilikus liikumisviisis. Kontrollpunkte võib läbida korduvalt kasutades erinevaid teevalikuid või etappe.
Nutitelefon on kui kolm-ühes seade mis asendab paberkaarti, kompassi ja märkeseadet. Kuidas kasutada MOBO't rakendust?

  1. Käivita telefonis MOBO rakendus ja oota kuni ekraanile ilmub radade nimekiri.
  2. Leia endale lähim või sobiv rada ja mine kohale. Stardikontrollpunkti koordinaat on antud raja infos.
  3. Ava rajaga kaart ja vajadusel kalibreeri kompass (Kompassi kalibreerimiseks tee õhus number 8 kujuline liigutus).
  4. Leia kaardi ja kompassi abil kontrollpunkt(id). Kontrollpunktis pildista rakendusega tähisel olevat QR koodi. Edukaks pildistamiseks hoia telefoni 20..60cm kaugusel koodist.
  5. Läbitud kontrollpunkti kohta saadetakse info MOBO koduleheküljele. Kui Sa ei ole varem sisestanud oma kasutajatunnust, siis enne saatmist sisesta oma nimi. Kui interneti ühendus ei ole hea, siis märge jäetakse meelde ja saadetakse järgmise eduka saatmise korral serverisse. Salvestamata märked saadetakse serverisse , kui klõpsad ekraani all oleval teate.
  6. MOBO koduleheküljel mobo.osport.ee peetakse statistikat usinamate üle ja kuvatakse viimased külastused.
  7. Raja info vaates kuvatakse Sinu läbitud kontrollpunktide nimekiri koos aegadega. Neid saad saata oma e-postile. Samast saad saata tagasisidet raja kohta - kas meeldis või näiteks, et mõni KP on rikutud.

Kodulehekülg

mobo.osport.ee

Leppemärgid

Symbols