Seiklusorienteerumine 2020

5/18/2020 12:00:00 AM - 6/30/2020 11:50:00 PM

Seiklusorienteerumine on kohalike omavalitsuste poolt korraldatav ühisprojekt, mille käigus püsistatakse samal perioodil erinevates piirkondadesse orienteerumisrajad. Projekti eesmärk on orienteerumisradade abil suunata enam inimesi vabas looduses liikuma ning läbi selle soovitakse panustada Eesti elanike tervisedendusse.
Täpsem info:
https://www.facebook.com/events/4127479240595842/


MOBO on modernne viis külastada orienteerumise püsiradu. Püsirajad on avatud iga päev ja radu võib läbida just endale sobilikul ajal. Kontrollpunktide läbimise arv või järjekord ei ole määratud. Läbi radu üksi või sõpradega endale sobilikus liikumisviisis. Kõik, mis Sul on vaja raja läbimiseks, on nutitelefon ja sinna laetud MOBO äpp. Äpi oma telefoni saad laadida siit (vali MOBO2 versioon).

Seiklusorienteerumise 2020 sarjas osalemiseks tuleb registreeruda siin .

Seiklusorienteerumise radade nägemiseks vali MOBO menüüst "VÕISTLUS" ja sisesta tunnuseks ETOV2020. Radade nimekirjast vali rada mida soovid läbida. Kontrollpunkti märkimiseks vajuta MOBO äpi kaardivaates fotokaamera ikoonil ja "pildista" kontrollpunkti QR koodi.

Juhend

Projektist võtab osa 12 KOV-i, neist kaheksa (8) Lääne-Virumaal ning lisaks Jõgeva vald, Põltsamaa vald, Põlva vald ja Võru vald.

Projektis osalemiseks täidetakse MOBO lehel registreerimisankeet, mille andmeid ei avalikustata kolmandatele osapooltele. Isikuandmeid kasutatakse ainult projekti loosiauhindade kätte toimetamiseks.

Kõik osalejad, kes läbivad Mobo lehelt valitud „raja X“ täielikult ehk läbivad kõik kontrollpunktid (KP-d), nende osaluskord läheb kirja projekti statistikasse.

Vanusegruppide ja KOV-i põhist osalust analüüsitakse korraldaja poolt üksnes tervisedenduse projektide korraldamise eesmärgil, mida soovitakse lähitulevikus korraldada.

Kui äpp kaardi avamisel sulgub, siis hetkel on lahenduseks MOBO seadetes valida "Kustuta kõik kaardid" ja rada uuesti avada.

NB! Rajad on märgistatud maastikul erinevalt, sõltuvalt raja paigaldaja kogemustest. Seega ei ole mitte kõigi KPde asukohad kaardil märgitud rõnga keskel vaid "kuskil" läheduses. Mõnikord aitab kaardiserval olev legend.

  Osalejad ja tulemused

  Arvestusse lähevad unikaalsed märked, mis on tehtud ürituse MOBO radadel. Rada on läbitud kui KÕIK raja kontrollpunktid on läbitud.

  Omavalitsustete järgi

   Vanuse gruppide järgi

    Soo järgi

     Radade külastused

      Statistika arvutatakse kord ööpäevas.

      Osaleja registreerimine

      Osalemiseks tuleb ennast ühekordselt registreerida. Täida alljärgnev vorm (arvutis või teises nutiseadmes) ja ava oma telefonis MOBO äpp. Vali üks rada (näiteks DEMO rada) ja pildista äpi kaudu siin lehel kuvatavat QR koodi.

      Kasutatakse kontakti saamiseks

      Omavalitsused ja toetajad

      Haljala vald Viru-Nigula vald Vinni vald Väike-Maarja vald Kadrina vald Tapa vald Rakvere linn Rakvere vald Jõgeva vald Põltsamaa vald Põlva Võru vald Lääne-Viru Tervisenõukogu Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustik Tervise Arendu Instituut